Forum Słowiańscy Łucznicy Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Słowiańscy Łucznicy
 XIII edycja turnieju korespondencyjnego Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bodzio



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 429
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrzesnia

PostWysłany: Czw 20:49, 07 Lis 2013 Powrót do góry

Regulamin

1.Turniej korespondencyjny rozegrany zostanie w dniach 14-15 grudnia 2013(sobota i niedziela)

2.Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 13.12.2013 do godziny 22.00 na adres
[link widoczny dla zalogowanych]

3.W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko (oraz nick używany na forach łuczniczych),kategorię wiekową lub rok urodzenia, typ łuku, kraj i miejscowość. Zgłoszenie powinno zawierać dane wszystkich łuczników, którzy będą razem strzelać. Osoba nadsyłająca zgłoszenie grupy będzie traktowana jako organizator strzelania odpowiedzialny za jego prawidłowy przebieg. Wskazane jest aby organizator był członkiem PSŁT jednak nie jest to warunek konieczny.

4.Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona na forum Bydgoskich Łuczników Tradycyjnych 13.12.2013 o godz 23.00

5. Każdy z uczestników może w turnieju strzelać tylko z jednego łuku

6. Uczestnicy będą klasyfikowani w 3 osobnych kategoriach wiekowych:
a) młodzicy – osoby urodzone w 2001 i młodsi
b) juniorzy – osoby urodzone w latach 1997 - 2000
c) dorośli – osoby urodzone w 1996 i starsi

7. Wymagania co do sprzętu łuczniczego:
a) Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne, historyczne oraz łuki tradycyjne-myśliwskie (polowe).
b) Nie dopuszcza się łuków bloczkowych (typu compound);
c) Nie ma ograniczeń siły naciągu;
d) Nie dopuszcza się celowników, spustów, klickerów i stabilizatorów wystającego poza obrys majdanu i ramion łuku.
e) Dozwolone są „siodełka” ustalające pozycję strzały na cięciwie;
f) Dozwolone są podstawki pod strzałę przyklejane do łuku

8. Za łuk tradycyjny uważany jest łuk prosty lub refleksyjny wykonany z dowolnych materiałów nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Łuk tego typu wyróżnia brak profilowanego majdanu jak i wycięcia – tzw „okienka”. Dopuszcza się lekkie „wcięcie” w majdanie, nie może ono jednak być na tyle głębokie, by strzała znajdowała się w osi łuku ponadto głębokość „wcięcia” nie może przekraczać 1/4 całkowitej szerokości majdanu mierzonej na wysokości dolnej krawędzi „wcięcia”. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, nasadki dowolne. W wypadku użycia strzał karbonowych lub aluminiowych zawodnik klasyfikowany będzie w kategorii łuków tradycyjnych - myśliwskich

9. Za łuk tradycyjny – myśliwski uważany jest każdy łuk polowy lub sportowy, prosty lub refleksyjny, jednoczęściowy lub składany bez celownika, stabilizatorów klikerów, z profilowanym majdanem, z oknem na strzałę o dowolnej szerokości i kształcie. Dopuszczalne są wplecione w cięciwę tłumiki drgań. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały wykonane z dowolnych materiałów.

10. Za łuk historyczny uważany jest każdy łuk prosty i refleksyjny wykonany w całości z materiałów naturalnych nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, osady wypiłowane w promieniu lub wykonane z materiałów naturalnych. Niedopuszczalne są plastikowe nasadki. W wypadku użycia strzał karbonowych lub aluminiowych zawodnik klasyfikowany będzie w kategorii łuków tradycyjnych – myśliwskich a w wypadku użycia strzał drewnianych z plastikowymi nasadkami w kategorii łuków tradycyjnych.

11. Przebieg turnieju:
a) w dniach od 14 do 15 grudnia (do godziny 20.00) w dowolnie wybranym czasie i miejscu każda grupa łuczników licząca minimum 2 osoby dorosłe przeprowadzi strzelanie turniejowe. Niedopuszczalne są grupy składające się z jednej osoby dorosłej i jednego juniora lub młodzika.
b) Wszystkie konkurencje turniejowe muszą zostać przeprowadzone podczas jednego spotkania.
c) Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnych strzelań treningowych. Strzelanie turniejowe musi stanowić jedną zamkniętą całość. Nie jest dozwolone przeprowadzenie strzelania w hali. Strzelamy wyłącznie na "świeżym powietrzu"
d) wyniki strzelania muszą zostać przesłane na adres [link widoczny dla zalogowanych]
do 15.12.2013 do godziny 21.00. Razem z wynikami należy nadesłać jedno grupowe zdjęcie uczestników strzelania.
e) po zebraniu wyników na forum Bydgoskich Łuczników Tradycyjnych zostanie opublikowana klasyfikacja końcowa
f) uczestnicy zostaną sklasyfikowani w następujących kategoriach:
- młodzicy
-juniorzy
-dorośli - kobiety
-dorośli – mężczyźni
g) na liście wyników, nazwisko każdego z zawodników zostanie wpisane kolorem odpowiadającym typowi stosowanego przez niego łuku
- kolor zielony – łuk tradycyjny - myśliwski
- kolor czarny – łuki tradycyjne
- kolor czerwony – łuki historyczne

12.Każdy z uczestników podczas turnieju oddaje 60 strzałów w 12 seriach po 5 strzał.

13. Strzelanie odbywa się na 3 dystansach:
- dorośli i juniorzy - 20, 25 i 30 m. Na każdym dystansie strzelane są 4 serie po 5 strzał (łącznie do zdobycia 300 pkt)
- młodzicy - 10, 15 i 20 m. Na każdym dystansie strzelane są 4 serie po 5 strzał (łącznie do zdobycia 300 pkt)

14.Uczestnicy turnieju strzelają do pięciopolowej tarczy o średnicy 80 cm (punktacja 1,2,3,4,5 pkt - żółty 5, czerwony 4, niebieski 3, czarny 2, biały 1 pkt)- tarcze FITA.W wypadku trafienia w linie liczymy wartość wyżej punktowanego pola. Strzelanie powinno odbywać się na w miarę równym terenie a środek tarczy powinien być na wysokości ok 140 cm nad ziemią (nie jest to warunek bezwzględny ale uczestnicy powinni starać się umieścić tarczę na takiej wysokości).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bodzio dnia Czw 20:54, 07 Lis 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
bodzio



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 429
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrzesnia

PostWysłany: Pon 19:24, 16 Gru 2013 Powrót do góry

Wyniki



Młodzicy
1 Krzysztof Lange – T – 202 pkt
2 Kubicz Agnieszka - TM – 180 pkt
3 Jakub Riebandt – T – 126 pkt
4 Paweł Jaworski – T – 103 pkt
5 Michał Siwiec - T – 101 pkt
6 Ömer Tan CEBECİK - T - 91 pkt
7 Kasia Chodkowska -TM – 74 pkt
8 Kamil Stryczyński – TM – 36 pkt


Juniorzy
1 Ryszard Piwowarski - T – 182 pkt
2 Robert Garbacik - T - 153 pkt
3 Jarczewska Monika - TM – 133 pkt
4 Kacper Gorgoń - T – 126 pkt
5 Emin Alp CEBECİK - T - 115 pkt
6-7 Sławomir Jurczak – T- 80 pkt
6-7 Elżbieta Serafin - T – 80 pkt
8 Maciej Stryczek – TM – 78 pkt
9-10 Lena Głuch – TM – 71 pkt
9-10 Weronika Preker - T – 71 pkt
11 Krzysztof Kowalik – T – 69 pkt

12 Dominik Bruździak - T – 57 pkt
13 Anna Górska - T – 53 pkt
14 Katarzyna Ślesińska – T – 44 pkt
15 Mateusz Riebandt - T – 43 pkt
16 RAFAŁ PALIŃSKI - T – 41 pkt
17 Krzeminski Mateusz – T – 37
18 Dziekoński Kamil - T – 35 pkt
19 Magda Fąka – T - 34 pkt
20 Sylwia Sieńkowska – T - 31 pkt
21 Ewa Ambroziak – T - 27 pkt

22 Skoczen Kamil – T – 22 pkt
23 Molenda Patryk – T – 15 pkt
24 Katarzyna Cekała – T – 13 pkt
25 Jan Krybus – T – 8 pkt



Dorośli kobiety
1 Anna Płotycia - T – 238 pkt
2 Dorota Janiszewska – T – 188 pkt
3 Agnieszka Domagała – TM – 161 pkt
4 Anna Szadkowska (Żyrafa) - T – 155 pkt
5 Iza Zieniewicz - T – 150 pkt
6 Iga Woźnica - T – 146 pkt
7 Paulina Sala – T – 138 pkt
8 Anna Mazur - T – 136 pkt
9 Gloria Brzezińska - T – 133 pkt
10-11 Monika Walkowska - T – 131 pkt
10-11 Katarzyna Treter - Sierpinska – T – 131 pkt

12 Magda Błaż-Chodkowska - TM – 127 pkt
13 Magdalena Mendel - T – 124 pkt
14 Katarzyna Rynn Gabrysz - T – 123 pkt
15 Anna Rubach - TM – 122 pkt
16 Beata Jaworska - T – 117 pkt
17 Lysikova Ekaterina - T - 116 pkt
18 Barbara Szymonowicz - T – 113 pkt
19 Paulina Kurek - T – 111 pkt
20 Antonova Evgeniya - T - 109 pkt
21 Agnieszka Głuch – TM - 104 pkt
20 Daria Bergandy - T - 101 pkt
22-23 Maria Dajda 'Merrick' - T – 97 pktr
22-23 Kapustina Kristina - T - 97 pkt

24 Aleksandra Roesner - T - 93 pkt
25-26 Angelika Kwiatkowska - T – 92 pkt
25-26 Anna-Maria Czarnecka 'Marusia' - T – 92 pkt
27 Monika Frank - T – 83 pkt
28 Krestetskaya Nadya - T - 83 pkt
29 Renata Jackowiak - T – 81 pkt
30-31 Ewelina Riebandt - T – 77 pkt
30-31 Olga Karczmarczyk - T - 77 pkt
32 Zuzanna Banasiak - TM – 75 pkt
33 Olga Domagała - TM – 69 pkt
34-35 Anna Rychter - TM – 63 pkt
34-35 Jadwiga Maślanek - T – 63 pkt

36 Marta Kalota - T – 62 pkt
37 Serpil Meral CEBECİK - T - 60 pkt
38 Kübra DAŞGIN- T - 57 pkt
39 Barbara Winkowska - T – 56 pkt
40 Molka Ewa - T – 51 pkt
41 Marta Stryczyńska - T – 38 pkt

Dorośli mężczyźni
1 Wiesław Mamot – TM – 275 pkt
2 Bogdan Guminski -TM – 269 pkt
3 Dowhyluk Rafał - TM – 261 pkt
4 Andrzej Węgrzynowicz – TM – 255 pkt
5 Krzysztof Brzeziński - FAZIK - T – 251 pkt
6 Andrzej Rubach - TM – 249 pkt
7 Adam Cymkiewicz - TM – 248 pkt
8 Jerzy Jaworski - T – 244 pkt
9-10 Piotr Gonet – T – 243 pkt
9-10 Tomasz Sadkowski - TM – 243 pkt

11 Krzysztof Powałowski – TM – 241 pkt
12-13 Rafał Łosiak – TM – 238 pkt
12-13 Emil Stąpór – TM – 238 pkt
14-15 Andrzej Mateoszek – TM - 235 pkt
14-15 Krzysztof Burzymowski – TM – 235 pkt
16 Leszek Jęczkowski - Haris - T – 228 pkt
17 Łukasz Nawalny - H – 227 pkt
18 Jerzy Zdanowski – TM – 226 pkt
19 Paweł Nowak - T – 224 pkt
20 Tomasz Cejmer – TM – 220 pkt

21-22 Arkadiusz Rosiecki - T – 218 pkt
21-22 Tomasz getynski – TM – 218 pkt
23 Sobol Viktor - H - 217 pkt
24 Bartek Jonek - T – 215 pkt
25-26 Krzysztof Siemieniec - T – 214 pkt
25-26 Przemysław Walkowski - T – 214 pkt
27 Dawid Pyttel – TM – 214 pkt
28-29 Rafał Stempski -T – 213 pkt
28-29 Bartłomiej Zielonka - Gandalf - T – 213 pkt
30-31 Kubicz Michał - TM – 209 pkt
30-31 Adam Szwarc - T – 209 pkt

32 Krzysztof Tarnowski - T – 207 pkt
33-35 Adam Kaczmarkiewicz - TM -206 pkt
33-35 Stephan z Yam - TM – 206 pkt
33-35 Grzegorz Osiecki T – 206 pkt
36 Bartek Kolasiński - T – 205 pkt
37-38 Wojciech Łanda - T – 203 pkt
37-38 Leszek Giza - T – 203 pkt
39 Adam Zenio – TM – 202 pkt
40 Wojciech Styrczula - T – 201 pkt
41-42 Przemek Witkowski – TM – 199 pkt
41-42 Dariusz Psiuk – T – 199 pkt

43-44 Marek Zubek - T – 198 pkt
43-44 Krzysztof Riebandt - T – 198 pkt
45-46 Przemek Bulsiewicz – TM – 196 pkt
45-46 Wawrzyniak Tomasz - TM – 196 pkt
47 Wojciech Dettlaff - T – 195 pkt
48-50 Grzegorz Drężek - H – 194 pkt
48-50 Piotr Flaga - TM – 194 pkt
48-50 Cholewa Mirosław - TM – 194 pkt
51 Robert Sierpinski – T – 193 pkt

52-53 Piotrek "smoku" Dragostynowicz - T – 192 pkt
52-53 Jerzy Andrzejczak - T – 192 pkt
54-55 Christopher Tucker – TM – 191 pkt
54-55 Kulikowski Marcin – TM – 191 pkt
56-57 Piotr Bodnar - TM – 189 pkt
56-57 Dash – TM – 189 pkt
58-60 Artur Chodkowski - TM – 188 pkt
58-60 Czarnecki Krzysztof - TM – 188 pkt
58-60 Wojciech Osiecki – TM – 188 pkt
61 Dariusz Hoppe - TM – 187 pkt

62 Dariusz Lange - T – 186 pkt
63 Andrzej Szkwarkowski – H – 184 pkt
64-645Przemysław Krawczyk – T – 183 pkt
64-65 Michał Wieciech - T – 183 pkt
66 Mariusz Kazik "Żaba" - T – 182 pkt
67-68 Stanisław Sobański - T – 179 pkt
67-68 Sylwester Styrczula - T – 179 pkt
69-70 Paweł Złochowski (Zetor) - T – 177 pkt
69-70 Wojciech Skorupa - T – 177 pkt
71 Marcin Jopek – TM – 176 pkt

72 Tomasz Siemieniec - T – 175 pkt
73-76 Jędrzej Malinowski (Jendker) - T - 173 pkt
73-76 Robert Kazik "Lynx" - T – 173 pkt
73-76 Dmytriy Zhuravlev – T – 173 pkt
73-76 Tomasz Dorogusz-Doroszkiewicz - T – 173 pkt
77-79 Łukasz Baran (Bobkovsky) - H – 172 pkt
77-79 Kos Remigiusz - TM – 172 pkt
77-79 Adam Klarowicz – H – 172 pkt
80-81 Piotr Hoffer " Suchy " - H – 171 pkt
80-81 Marcin Ląd - T – 171 pkt

82 Bartłomiej Pałus – T – 170 pkt
83 Rafał Derech - T – 169 pkt
84 Mikołaj Walkowski - T – 168 pkt
85 PIOTR CHREŚCIONKO - T – 167 pkt
86 Krestetskiy Roman - H - 166 pkt
87 Adam Stryczyński - TM – 165 pkt
88 Szeląg Marcin - T – 164 pkt
89-90 Wojtek Rybarczyk - TM - 163 pkt
89-90 Jarosław Niewiarowski - T – 163 pkt
91 Leszek Sobalkowski - T -160 pkt
92 Wojciech Olender - T – 159 pkt

93 Antoni Korol - T – 158 pkt
94 Maciej Filut - T – 156 pkt
95 Artur Krzeszewski - T – 155 pkt
96 Trzeciak Andrzej - TM – 154 pkt
96-97 Piotr Wieczorek - T – 153 pkt
96-97 MARIUSZ HAŃCZYK - T – 153 pkt
98 Maciek Jonek - T – 152 pkt
99 Jakub "Misiek "Szaj - T – 151 pkt
100 Artur Kołodziejczyk - T – 150 pkt
101-102 Bartek Bednarz - T - 149
101-102 Glazko Vladimir - T - 149 pkt
103 Piotr Kopka - T – 148 pkt
104 Leszek Roesner - T - 147 pkt

105-106 Leszek Głuch -TM – 145 pkt
105-106 Łukasz Szymonowicz - T - 145 pkt
107-108 Ireneusz Lebek - T – 143 pkt
107-108 Sczendzina Robert - TM – 143 pkt
109-110 Piotr Marczyk - T – 141 pkt
109-110 Paweł Szajek - T – 141 pkt
111-112 Ignacy Koniecpolski - T -140 pkt
111-112 Tadeusz Boroński – T – 140 pkt
113-114 Dariusz Zięba 'Ilfirin' - T – 138 pkt
113-114Brunak Andrey - T - 138 pkt
115 Jakub Powałowski - TM – 137 pkt

116 Adrian Błocian (Bocian) - T – 136 pkt
117 Krupa Roman - T – 135 pkt
118 Marcin Zagożdżon - TM – 134 pkt
119-120 Jan Napruszewski - T – 132 pkt
119-120 Marek Peiner – TM – 132 pkt
121-122 Paweł Jankowiak -TM – 129 pkt
121-122 Adam Hrehorowicz - T – 129 pkt
123 Mirosław Jarmołowicz - T – 128 pkt
124 Sebastian Kacerz - T – 126 pkt
125 Szymon Rubach - TM – 125 pkt

126 Paweł Piliszko - T – 124 pkt
127 Michał Dajda - T – 123 pkt
128 Maciej Białkowski - H – 122 pkt
129 Vedernikov Valentin - H - 120 pkt
130 Paweł Piechota – TM – 119 pkt
131-132 Tadeusz Knapek - TM – 116 pkt
131-132 Mateusz Dziemieszkiewicz - H – 116 pkt

133-134 Jarczewski Andrzej - TM – 115 pkt
133-134 Lysikov Kirill - H - 115 pkt
135-136 Rafał Kisielewski - T – 111 pkt
135-136 Zbigniew Szczerba - T – 111 pkt
137 Łukasz Dudziak - T – 110 pkt

138-139 JACEK PALIŃSKI - T – 108 pkt
138-139 Mehmet DOĞAN - H - 108 pkt
140 Paweł Krysa – T – 106 pkt
141 Jarosław Kotlarek - TM – 105 pkt
142 Piotr Gruszczyński - T – 104 pkt
143-144 Adrian Drężek - H – 103 pkt
143-144 Grzegorz Adamiec – TM – 103 pkt
145 Jacek Pająk - T – 100 pkt
146 Jerzy Młyński - TM – 99 pkt
147 Jerzy Dumański - T – 94 pkt
148 Michał Gorgoń - T – 92 pkt

149 Filip Koniecpolski – T – 91 pkt
150 Daniel Treder - T- 90 pkt
151 Krzysztof Janaszak - TM – 89 pkt
152 Birol CEVİZOĞLU - T - 82 pkt
153 Mateusz Macoch – T – 80 pkt
154 Ertuğrul DOĞAN - T - 79 pkt
155 Kemal CEBECİK - T - 76 pkt
156 Bronisław Mielcarek – T – 75 pkt
157 Stanisława Babło - T – 74 pkt
158 Wojciech Mendel - T – 71 pkt
159 Mustafa YALÇIN - T - 67 pkt
160 Ahmet ÖZİL - T - 64 pkt
161 Ahmet KILAVUZ - T - 62 pkt
162 Andruszkiewicz Władysław - T – 57 pkt
163 Paweł Tarnowski - T – 53 pkt
164 Orhun ÖZEL - T 42 pkt


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin