Forum Słowiańscy Łucznicy Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Słowiańscy Łucznicy
 XI Edycja Turnieju Korespondencyjnego 15-16 .12.12 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bodzio



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 429
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrzesnia

PostWysłany: Czw 13:48, 22 Lis 2012 Powrót do góry

Regulamin

1.Turniej korespondencyjny rozegrany zostanie w dniach 15-16 grudnia 2012(sobota i niedziela)

2.Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 14.12.2012 do godziny 22.00 na adres
[link widoczny dla zalogowanych]

3.W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko (oraz nick używany na forach łuczniczych),kategorię wiekową lub rok urodzenia, typ łuku, kraj i miejscowość. Zgłoszenie powinno zawierać dane wszystkich łuczników, którzy będą razem strzelać. Osoba nadsyłająca zgłoszenie grupy będzie traktowana jako organizator strzelania odpowiedzialny za jego prawidłowy przebieg. Wskazane jest aby organizator był członkiem PSŁT jednak nie jest to warunek konieczny.

4.Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona na forum Bydgoskich Łuczników Tradycyjnych 14.12.2012 o godz 23.00

5. Każdy z uczestników może w turnieju strzelać tylko z jednego łuku

6. Uczestnicy będą klasyfikowani w 3 osobnych kategoriach wiekowych:
a) młodzicy – osoby urodzone w 2001 i młodsi
b) juniorzy – osoby urodzone w latach 1997 - 2000
c) dorośli – osoby urodzone w 1996 i starsi

7. Wymagania co do sprzętu łuczniczego:
a) Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne, historyczne oraz łuki tradycyjne-myśliwskie (polowe).
b) Nie dopuszcza się łuków bloczkowych (typu compound);
c) Nie ma ograniczeń siły naciągu;
d) Nie dopuszcza się celowników, spustów, klickerów i stabilizatorów wystającego poza obrys majdanu i ramion łuku.
e) Dozwolone są „siodełka” ustalające pozycję strzały na cięciwie;
f) Dozwolone są podstawki pod strzałę przyklejane do łuku

8. Za łuk tradycyjny uważany jest łuk prosty lub refleksyjny wykonany z dowolnych materiałów nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Łuk tego typu wyróżnia brak profilowanego majdanu jak i wycięcia – tzw „okienka”. Dopuszcza się lekkie „wcięcie” w majdanie, nie może ono jednak być na tyle głębokie, by strzała znajdowała się w osi łuku ponadto głębokość „wcięcia” nie może przekraczać 1/4 całkowitej szerokości majdanu mierzonej na wysokości dolnej krawędzi „wcięcia”. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, nasadki dowolne. W wypadku użycia strzał karbonowych lub aluminiowych zawodnik klasyfikowany będzie w kategorii łuków tradycyjnych - myśliwskich

9. Za łuk tradycyjny – myśliwski uważany jest każdy łuk polowy lub sportowy, prosty lub refleksyjny, jednoczęściowy lub składany bez celownika, stabilizatorów klikerów, z profilowanym majdanem, z oknem na strzałę o dowolnej szerokości i kształcie. Dopuszczalne są wplecione w cięciwę tłumiki drgań. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały wykonane z dowolnych materiałów.

10. Za łuk historyczny uważany jest każdy łuk prosty i refleksyjny wykonany w całości z materiałów naturalnych nawiązujący swym kształtem do znanych historycznych egzemplarzy, który nie musi być ich wierną kopią. Do łuków tej kategorii stosujemy strzały drewniane z lotkami z piór, osady wypiłowane w promieniu lub wykonane z materiałów naturalnych. Niedopuszczalne są plastikowe nasadki. W wypadku użycia strzał karbonowych lub aluminiowych zawodnik klasyfikowany będzie w kategorii łuków tradycyjnych – myśliwskich a w wypadku użycia strzał drewnianych z plastikowymi nasadkami w kategorii łuków tradycyjnych.

11. Przebieg turnieju:
a) w dniach od 15 do 16 grudnia (do godziny 20.00) w dowolnie wybranym czasie i miejscu każda grupa łuczników licząca minimum 2 osoby dorosłe przeprowadzi strzelanie turniejowe. Niedopuszczalne są grupy składające się z jednej osoby dorosłej i jednego juniora lub młodzika.
b) Wszystkie konkurencje turniejowe muszą zostać przeprowadzone podczas jednego spotkania.
c) Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnych strzelań treningowych. Strzelanie turniejowe musi stanowić jedną zamkniętą całość. Nie jest dozwolone przeprowadzenie strzelania w hali. Strzelamy wyłącznie na "świeżym powietrzu"
d) wyniki strzelania muszą zostać przesłane na adres [link widoczny dla zalogowanych]
do 16.12.2012 do godziny 21.00. Razem z wynikami należy nadesłać jedno grupowe zdjęcie uczestników strzelania.
e) po zebraniu wyników na forum Bydgoskich Łuczników Tradycyjnych zostanie opublikowana klasyfikacja końcowa
f) uczestnicy zostaną sklasyfikowani w następujących kategoriach:
- młodzicy
-juniorzy
-dorośli - kobiety
-dorośli – mężczyźni
g) na liście wyników, nazwisko każdego z zawodników zostanie wpisane kolorem odpowiadającym typowi stosowanego przez niego łuku
- kolor zielony – łuk tradycyjny - myśliwski
- kolor czarny – łuki tradycyjne
- kolor czerwony – łuki historyczne

12.Każdy z uczestników podczas turnieju oddaje 60 strzałów w 12 seriach po 5 strzał.

13. Strzelanie odbywa się na 3 dystansach:
- dorośli i juniorzy - 20, 25 i 30 m. Na każdym dystansie strzelane są 4 serie po 5 strzał (łącznie do zdobycia 300 pkt)
- młodzicy - 10, 15 i 20 m. Na każdym dystansie strzelane są 4 serie po 5 strzał (łącznie do zdobycia 300 pkt)

14.Uczestnicy turnieju strzelają do pięciopolowej tarczy o średnicy 80 cm (punktacja 1,2,3,4,5 pkt - żółty 5, czerwony 4, niebieski 3, czarny 2, biały 1 pkt)- tarcze FITA.W wypadku trafienia w linie liczymy wartość wyżej punktowanego pola. Strzelanie powinno odbywać się na w miarę równym terenie a środek tarczy powinien być na wysokości ok 140 cm nad ziemią (nie jest to warunek bezwzględny ale uczestnicy powinni starać się umieścić tarczę na takiej wysokości).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bodzio dnia Czw 13:48, 22 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
bodzio



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 429
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrzesnia

PostWysłany: Pon 13:10, 17 Gru 2012 Powrót do góry

Wyniki
(kolorki zrobię później Very Happy )

Młodzicy
1. Krzysztof Lange - T – 226 pkt
2. Jakub Riebandt - T – 180 pkt
3.Dominik Dengler - TM – 160 pkt
4. Karolina Pasek - T – 139 pkt
5. Andrzej Winsch - T - 99 pkt
6. Czarnecki Maciej – T – 98 pkt
7. Filip Kos – T – 80 pkt





Juniorzy
1. Edward (Sydney) - TM – 159 pkt
2. Kacper Gorgoń - T – 140 pkt
3. Mikołaj Walkowski - T– 109 pkt
4. Szeląg Filip - T – 102 pkt
5. Jan Wieczorek -T – 94 pkt
6. Mateusz Czerwiński - T – 81 pkt
7. Lena Głuch - TM – 65 pkt
8. Ryszard Piwowarski - T – 63 pkt
9. Paweł Tarnowski - T – 55 pkt
10. Kamil Skoczeń - T - 47 pkt
11. Krzysztof Kowalik -T – 25 pkt
12-13. Mikołaj Kłosinski – T – 20 pkt
12-13. Denis Dengler - T – 20 pkt
14. Dawid Karnia - T - 19 pkt (strzelał tylko 20 m)






Kobiety
1. Monika Walkowska - TM – 204 pkt
2. Anna Płotycia - T – 196 pkt
3. Dorota Kolasinska – TM – 178 pkt
4. Anna Gonet - T – 159 pkt
5. Anastasiia Kashyrina- T -149 pkt
6. Dorota "Dorotka" Janiszewska - T – 147 pkt
7. Natalia Kidalińska - T – 138 pkt
8. Agnieszka Głuch - TM – 126 pkt
9.Woźnica Iga -T – 125 pkt
10.Iwona Rak - TM – 123 pkt
11.Joanna Goch - T – 120 pkt

12.Agnieszka Bilecka - T – 115 pkt
13. Krystyna Stawiarska "Wiewiur" - T – 109 pkt
14. Magdalena Pietrzycka – T -109 pkt
15. Maria Ćwiklik "Merrick" - T – 105 pkt
16. Agnieszka Domagała - TM - 103 pkt
17-18. Anna Mazur "Shrew" - T – 101 pkt
17-18. Aleksandra Kozłowska - T – 101 pkt
19. Marta Manelska - T – 97 pkt
20.Aleksandra Lange - T – 94 pkt

21-22. Paulina Celarek - T – 90 pkt
21-22. Dajana Śmigiel - T – 90 pkt
23-24. Sylwia Cekała - T – 85 pkt
23-24. Wiesława Napruszewska - T – 85 pkt
25. Sara Jankowska - T – 82 pkt
26. Anna Pawłowska – T – 80 pkt
27. Zherdeva Polina - TM – 78 pkt
28. Maria Rogulska – T – 66 pkt
29. Magda Fabisiak - TM – 55 pkt
30. Magdalena Mendel - T – 52 pkt
31.Iwona Pasek -T – 41 pkt

32. Natalia Ewtushenko – T - 39
33. Zuzanna Banasiak "Naya" - TM – 35 pkt
34. Joanna Tokarska – T – 34 pkt
35. Gańko Agnieszka – TM – 32 pkt
36. Renata Jackowska - T – 30 pkt
37. Tatjana Zbroja - T – 24 pkt
38. Ewa Białek - TM – 17 pkt
39. Аляксандра Анiськова - H – 2 pkt







Mężczyźni
1.Bogdan Guminski - Bodzio TM – 271 pkt
2.Przemysław Walkowski - TM – 265 pkt
3.Andrzej Rubach - TM – 236 pkt
4.Krzysztof "Fazik" Brzeziński - T – 236 pkt
5.Dowhyluk Rafał - TM – 234 pkt
6.Łukasz Baran ( Bobkovsky) - T – 233 pkt
7.Mike Fouracre - TM – 232 pkt
8-9.Chasnichenko Oleg – T – 229 pkt
8-9.Wiesław Mamot - TM – 229 pkt
10-11.Marek Garbacik "Olo" - T – 221 pkt
10-11.Burzymowski Krzysztof - TM – 221 pkt

12.Krzysztof Riebandt - T – 220 pkt
13-14.Darek Ciesielski - TM – 219 pkt
13-14.Emil Kowalski - T – 219 pkt
15-16.Zdanowski Jurek- TM – 218 pkt
15-16.Cejmer Tomasz - TM – 218 pkt
17.Marek Ulaszewski - T - 217pkt.
18.Przemysław Witkowski - TM – 214 pkt

19-22.Andrzej Szkwarkowski - T – 212 pkt
19-22.Piotr Gonet - T – 212 pkt
19-22.Howard Tyler – TM – 212 pkt
19-22.Krzysztof Siemieniec -T – 212 pkt
23.Sadkowski Tomasz - TM – 211 pkt
24.Jerzy Andrzejczak - T – 209 pkt
25.Jerzy Jaworski - T – 207 pkt
26.Marcin Litwin - T – 205 pkt
27-28.Bartoszek Paweł – TM – 204 pkt
27-28.Robert Frank - T – 204 pkt
29.Jerzy Jackowski - T – 203 pkt
30.Adam Kaczmarkiewicz - TM – 201 pkt

31-32.Adam Szwarc - T – 200 pkt
31-32.Grzegorz Osiecki - T – 200 pkt
33.Stepanets Vladimir - T – 199 pkt
34.Wojciech Dettlaff - T – 198 pkt
35.Wojciech Łanda, "Panda" - T – 197 pkt
37-39.Arkadiusz Rosiecki - T – 196 pkt
37-39.Petr Franek - hoblik - T – 196 pkt
37-39.Grzegorz Bilecki - T – 196 pkt
40.Rafał Stempski - T – 195 pkt

41-42.Krzysztof Kucy - T – 194 pkt
41-42.Jake Foruacre - TM – 194 pkt
43.Jerzy Domachowski - TM – 193 pkt
44.Wojciech Białek – TM – 192 pkt
45.Wojciech Rogulski - TM – 190 pkt
46-47.Marcin Krawczyk - T – 188 pkt
46-47.Zenio Adam - T – 188 pkt
46-47.Zbigniew Sawicki - T – 187 pkt
48-49.Marcin Niebrzydowski - T – 186pkt
48-49.Leszek "Haris" Jęczkowski - T – 186 pkt

50-52.Paweł Nowak - T – 185 pkt
50-52.Damon Hardman - TM – 185 pkt
50-52.Tadeusz Boroński - T – 185 pkt
53.Adam Klarowicz - T – 183 pkt
54-55.Krzysztof Doliński - T – 180 pkt
54-55.Daniel Olejniczak - TM – 180 pkt
56-58.Kasper Kowalczyk - T – 178pkt
56-58.Getyński Tomasz - TM – 178 pkt
56-58.Mariusz Kazik - T – 178 pkt
59.Maj Marek - TM – 177 pkt

60-61.Drabarek Aleksander -T – 176 pkt
60-61.Dariusz Lange - T – 176 pkt
62.Daniel Mizieliński - T – 175 pkt
63.Klaudiusz Piwowarski, "Megiddo" - TM – 174 pkt
64.Adrian Pietrzycki - T – 173 pkt
65-66.Jan Kuchcinski – T – 172 pkt
65-66.Michał Celarek - T – 172 pkt
67-71.Carsliyev George - T – 170 pkt
67-71.Sławomir Łaciński - T – 170 pkt
67-71.Robert Kazik - T – 170 pkt
67-71.Nikita Leonow – T – 170 pkt
67-71.Jacek Gowik - TM – 170 pkt

72-73.Christoper Tucker – TM – 167 pkt
72-73.Przemysław Krawczyk - T – 167 pkt
74.Michał Kubicz – TM – 166 pkt
75-77.Pinielle Sergey - TM – 165 pkt
75-77.Jerzy Leśniewski - T – 165 pkt
75-77.Bartłomiej "Gandalf" Zielonka - T – 165 pkt
78.Kamil Makos - TM – 164 pkt
79.Sergrej Ponomarenko – T – 163 pkt
80.Wojciech Skorupa - T – 162 pkt

81-82.Kamil Staszur – TM – 161 pkt
81-82.Leszek Giza - T – 161 pkt
83-84.Rafał Derech - T – 160 pkt
85.Grzegorz Jaworek - T – 160 pkt
86-87.Mirek Kurzyp – T – 159 pkt
86-87.Michał Danes - T – 159 pkt
88.Łukasz Szymonowicz - T – 158 pkt
89-91.Marcin Ląd – T – 156 pkt
89-91.Wojtek Mrówczyński - TM – 156 pkt
89-91.Bartosz Lewandowski - T – 156 pkt

92-93.Wojtek Kania – T – 155 pkt
92-93.Stefan Świstak - TM – 155 pkt
94-95.Krupa Roman – T – 148 pkt
94-95.Adam Gełdon - H – 148 pkt
96-97.Przemek Bulsiewicz - TM – 147 pkt
96-97.Michał Byreck - TM – 147 pkt
98.Ryszard Piotrowski - T – 143 pkt
99.Nowak Arek "Kopernik -T – 141 pkt
100.Artur Krzeszewski - T – 139 pkt

101-103.Rafał Chojnacki - T – 138 pkt
101-103.Rafał Winsch "Rafał72" - T – 138 pkt
101-103.Marcin Jopek - T – 138 pkt
104.Krystjan Majek - T – 136 pkt
105-107.Bede Dwyer - T – 134 pkt
105-107.Paweł Paryl - T – 134 pkt
105-107.Paweł Szymiczek - TM – 134 pkt
108-109.Szymon Rubach - TM – 133 pkt
108-109.Sławek Fabisiak- TM – 133 pkt
110.Wojtek Rybarczyk - TM – 132 pkt

111-113.Zhuravlev Dmitry - T – 129 pkt
111-113.Dariusz Zięba "Ilfirin" - T – 129 pkt
111-113.Michał Dajda "Skhaf" - T – 129 pkt
114.Ireneusz Lebek - T – 128 pkt
115-116.Krzysztof Czarnecki – T – 127
115-116.Vladimir Ewtushenko - T – 127 pkt
117-118.Remigiusz Kos – TM – 125 pkt
117-118.Jakub 'Kaite” - T – 125 pkt
119.Woźnica Sławomir –T – 123 pkt
120-121.Jacek Biaduń – T – 120 pkt

120-121.Leszek Głuch - TM – 120 pkt
122-123.Jan Napruszewski - T -118 pkt
122-123.Stanisław Sobański - T – 118 pkt
124-125.Shuvatow Alexander - T – 117 pkt
124-125.Jacek Lorkiewicz - TM – 117 pkt
126.Wojciech Sokołowski - T – 115 pkt
127-128.Tomasz Żara - T – 113 pkt
127-128.Ignacy Koniecpolski - H – 113 pkt

129-132.Marciniak Daniel -H – 112 pkt
129-132.Maciej Filut - T -112 pkt
129-132.Paweł Szajek - T – 112 pkt
129-132.Mateusz Macoch - T – 112 pkt
133.Adrian Drężek - T – 111 pkt
134-136.Adam Hrehorowicz - T – 110 pkt
134-136.Tomasz Siemieniec -T – 110 pkt
134-136.Biorg Janusson – T – 110 pkt
137.Pleskach Anton - T – 109 pkt
138-139.Rafał Kisielewski - T – 108 pkt
138-139.Andrei Gronski - T – 108 pkt

140-141.Oliwa Tomasz - TM – 107 pkt
140-141.Paweł Pniewski – T – 107 pkt
142-143.Bartek Kolasiński - T – 104 pkt
142-143.Olek Tatar - TM – 104 pkt
144.Piotr Wieczorek - T – 100 pkt
145.Paweł Jankowiak -TM – 98 pkt
146.Yurij Trofimow – H – 96 pkt
147.Adam Osys - T – 93 pkt
148.Konstantin Grischenko – T – 89 pkt
149.Krzysztof Kleszczewski - T – 88 pkt

150.Baraniuk Franiciszek - TM – 84 pkt
151.Filip Koniecpolski - T – 81 pkt
152.Leszek Piątek – T – 80 pkt
153.Kornel Marczuk - T – 73 pkt
154.Krzysztof Tarnowski - T – 72 pkt
155.Michał Gorgoń - T – 71 pkt
156.Jakub Wilczek - T – 70 pkt
157.Tomasz Berg "Tomek 002" - T – 69 pkt
158.Bartek Sobański - T – 68 pkt
159.Jakub Kowalczyk - T – 67 pkt

160.Konrad Osys - T – 62 pkt
161.Paweł Kurek – T – 61 pkt
162.Dawid Rozmiarek – T – 54 pkt
163-164.Wojciech Mendel - T – 53 pkt
163-164.Paweł Liszcz – T - 53
165.Arkadiusz Gruchal - T – 52 pkt
166.Dobinyuk Aleksander - T – 51 pkt
167.Jacek Szmigiel – T – 44 pkt
168.Kopka Piotr -T – 41 pkt

169.Arkadiusz Stec - T – 36 pkt
170.Арцём Анiськоў - H – 32 pkt
171.Mateusz Skrzyński "Nosfer" - T – 27 pkt
172.Dominik Dydziński - T – 24 pkt
173.Макуха Зьмятро - H – 23 pkt
174-175.Martin Tyloch - T – 18 pkt
174-175.Michał Witkowski – T – 18 pkt
176.Damian Golis - T – 17 pkt
177.Цвяткоў Сяргей - H – 15 pkt
178.Мiлаш Вiкторыя - H – 1 pkt
179-180.Adam Miłosz - T – 0 pkt (zakończył w 2 serii 20 m)
179-180.Przybylski Łukasz – T – 0 pkt (nie ukończył strzelania)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bodzio dnia Pon 13:10, 17 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Regulamin